O nas


 

Jesteśmy pracownią stolarsko-renowacyjną łączącą w dzisiejszych czasach wieloletnie doświadczenie rzemieślnicze, pasję i młodość. Według fachowego nazewnictwa jesteśmy ebenistami i kontynuatorami nurtu Art & Crafts zapoczątkowanego w 1888 roku w Anglii. Lecz w swojej pracy nie lubimy używać naukowego nazewnictwa, wolimy skupić się na tworzeniu mebli pięknych i trwałych.

Robert Nowaczyk – założyciel firmy Sofka. Rzemieślnik wywodzący się z wielopokoleniowej rodziny stolarskiej. Jego dziadek Franciszek Nowaczyk był założycielem ZDZ w Trzcielu oraz prowadził zakład stolarski od 1948 roku. Ojciec Roberta kontynuował tradycję, specjalizując się w stolarce artystycznej okien i drzwi, oraz w wytwarzaniu mebli rzeźbionych i techniką mazerunku. Robert ukończył 4 letnią praktykę u mistrza renowacji J. Krzywdy, uzyskując specjalistyczną wiedzę na temat renowacji mebli antycznych. Posiada wiedzę z dziedziny intarsji, inkrustacji, metalurgii, stolarstwa i renowacji drewna.

Adam Krystians – mgr inż. budownictwa. Posiada doświadczenie zawodowe przy renowacji zabytków. Ale jego pasją podczas studiów, tak i teraz jest stolarstwo. W firmie specjalizuję się konstrukcjami drewnianymi i renowacją stolarki budowlanej.